Vabljeni na 8. European AI forum

Brezplačna spletna konferenca bo potekala 13. 12. 2023 s pričetkom ob 10. uri.

Tokrat se bomo posvetili pripravam na izzive, ki jih prinaša izvajanje Akta EU o umetni inteligenci, kakšne izzive in priložnosti nam lahko prinese GenUI in kako bo umetna inteligenca vplivana na trg dela.

Osrednji govorci konference bodo:

·        Dr. Volker Wissing, minister, Zvezno ministrstvo za digitalno tehnologijo in promet (Nemčija)

·        Bettina Stark-Watzinger, ministrica, Zvezno ministrstvo za izobraževanje in raziskave (Nemčija)

·        Matjaž Nemec, poslanec Evropskega parlamenta

·        Dr. Aida Kamišalić Latifić, državna sekretarka, Ministrstvo za digitalno preobrazbo

·        in številni drugi

Dogodek organizira Iniciativa AI4SI skupaj z 8 nacionalnimi združenji za umetno inteligenco združenih v neprofitno organizacijo European AI Forum (EAIF). Osrednji cilji EAIF so pospešiti naložbe v umetno inteligenco, odzivati se na strategije in programe umetne inteligence ter usklajevanje politike umetne inteligence.

Konferenca združuje oblikovalce politik in podjetnike na področju umetne inteligence, obravnava najbolj pereča vprašanja, ki oblikujejo evropski ekosistem umetne inteligence – zato ne zamudite priložnosti za udeležbo.

Udeležba je brezplačna, potrebno se je le prijaviti.

Več informacij in prijava>> tukaj.

Več o European AI forum>> tukaj.